Ciekawe książki dla dzieciHej :-). Co jakiś czas będę Wam polecała książki dla dzieci, które zostały przeczytane przez mojego siedmioletniego syna. Na ostatniej wywiadówce, rodzice dostali bojowe zadanie, przygotować zeszyt w którym będzie zapisywane codzienne czytanie. Dzieci mają pisać tytuł książki, rodzice mają się podpisać, a Pani sprawdza zeszyt co środę. Na początku pomyślałam, że jeszcze to, bo i tak mają dużo na głowie, ale potem stwierdziłam, że jest to doskonały pomysł, bo dzieci po pierwsze nauczą się dobrze czytać, po drugie, może nabiorą chęci na przyszłość do czytania książek, po trzecie zobaczą jakie książki mogą być ciekawe i fajne. I tak moje dziecię czyta codziennie na głoś 15 minut. Poniżej przedstawiam Wam książki, które przeczytał, które są naprawdę warte uwagi :-)))). Co Wy ciekawego czytacie ze swoimi dziećmi ???

"Nasz dyrektor jest wampirem" Pamela Butchart
Książką zarówno dla chłopców, dziewczynek i rodziców. Powiem Wam, że słuchając jak mój syn czyta dawno tak się nie uśmialiśmy. Książka pełna humoru i ciekawych dziecięcych pomysłów. Maja i jej koledzy ze szkoły zobaczywszy swojego nowego dyrektora doznają szoku ! Dyrektor nosi pelerynę, ma czarne włosy i według dzieci dziwne gumowate wargi. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że ich nowy dyrektor jest wampirem. Pewnego dnia podsłuchują go przez przypadek jak syczy w gabinecie, zaobserwowali, że na słońcu robi się czerwony jak burak. Oliwy do ognia dolał sam dyrektor, jak zabronił jedzenie w szkolnej stołówce pieczywa czosnkowego. Wtedy wszystko dla nich stało się jasne, to wampir! Dzieci wymyślają sposób na zdemaskowanie dyrektora :-)))). 
Z tej serii ukazały się jeszcze: "Naszą Panią napadli kosmici" i " Szpieg, który lubił szkolne obiady"


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Okładka: miękka
Stron: 272
data wydania: 2016
"Krzyś i gang Pelargonii" Agnieszka Stelmaszyk
Jest to seria "Już czytam". Są to zabawne historie z niezwykłymi bohaterami i ich ciekawymi przygodami. Książki posiadają dużą czcionkę, która ułatwia czytanie. Historie są krótkie, zabawne, a kolorowe ilustracje zachęcają do czytania.Książki posiadają słowniczek młodego czytelnika, wyjaśniający nowe, trudniejsze wyrazy. Rodzice na końcu książki znajdą zadania, dzięki którym będą mogli sprawdzić, czy dziecko rozumie tekst, który czyta. 
Bohaterem tej książki jest Krzyś, który mieszka w bloku przy ulicy Wrzosowej. Mieszkańcy postanowili, że w koło bloku posadzą iglaki, żywopłot i w dużych donicach mnóstwo pelargonii, żeby koło bloku było bardziej kolorowo i ładnie. Krzyś razem z tata pojechali po sadzonki. Wszystko razem z mieszkańcami bloku posadzili i zgodnie stwierdzili, żer wygląda to bardzo ładnie. Niestety następnego dnia stało się coś okropnego. Zniknęły dwie pelargonie. Ktoś je po prostu ukradł. Krzyś bardzo się przejął i obiecał sobie, że znajdzie złodzieja. Przeprowadza śledztwo. Był pewien, że kwiaty kradł gang Pelargonii, tylko jak ich złapać ??? To musicie przeczytać sami :-)))))


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Okładka: miękka
Stron: 48
data wydania: 2016
Ostatnia książka, to książka dla maluszków :-) Moja mała skończyła już pół roku i zaczyna powoli interesować się przewracaniem karteczek książki :-))

"Ubrania i zabawki" z serii rosnę i poznaję
Jest to seria książeczek edukacyjnych, które zawierają nowe słowa, piękne kolorowe zdjęcia, ciekawe informacje. Twoje dziecko patrzy, rośnie i poznaje :-)Wydawnictwo: Zielona Sowa
Okładka: twarda
Stron: 14
data wydania: 2016

5 komentarzy:

 1. Mój synek też prowadzi zeszyt z lekturami, w którym wpisuje tytuł, autora i pisze czy ta książka mu się podobała i dlaczego. Do tego umieszcza rysunek. Wypada jedna książka na tydzień:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rosnę i poznaję Zielonej Sowy znam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczytałabym, szczególnie tą o wampirze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książeczki :) pracuję z dziećmi więc taka literatura w sam dla mnie :)

  buziaki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger