"Kuchnia wegetariańska" Katarzyna RozmysłowiczAutorka książki Pani Kasia zamieszkuje w Cisnej, gdzie prowadzi wraz z rodziną pensjonat Przystanek Cisna. Jej mąż Andrzej wykańcza dom i przygrywa gościom na gitarze, córka Agata utrwala na zdjęciach uroki Bieszczad, a Pani Kasia wymyśla nowe potrawy, którymi częstuje domowników i gości pensjonatu, uprawia ogródek i maluje obrazy. Fragmentami obrazów autorka wzbogaca książkę, która jest pełna pięknych zdjęć potraw i przyrody.

Książka podzielona jest na pory roku, każda pora roku na dania główne, zupy, przystawki i przekąski, desery. W okresie letnim i jesiennym dodatkowo mamy przetwory. Przepisy zawarte w książce nie wymagają wielogodzinnej pracy. Autorka zachęca do własnego komponowania potraw i jak twierdzi jej przepisy stanowią raczej podstawę, dzięki której każdy może przyrządzić potrawy, które lubi.

Przepisy są proste, szybkie, pod każdym mamy podany czas przygotowania i ilość porcji. Autorka podpowiada do czego co możemy użyć. Potrawy są pełnie ziół, warzyw i owoców. Połączenia czasem banalne, proste, ale na pewno smaczne. Rzeczywiście książka może być  podstawą do robienia czegoś swojego. Bardzo ładnie wydana, kolorowa, pełna natury. Warto ją zakupić tak dla siebie, mnie urzekła chyba tą swoją prostotą (chodzi o przepisy, spokój, jakąś taką naturalność - lubię zioła, kwiatki, naturę itd ;)). 

Za książkę dziękuję:


3 komentarze:

  1. Lubię proste przepisy a więc lektura jak najbardziej dla mnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo nieprzyjemni ludzie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger