"Bajki z zielonego lasu" Piotr Rubik"Bajki z zielonego lasu" to zbiór bajek, które Piotr Rubik napisał dla swoich córek Helenki i Alicji. Jak sam autor wspomina, opowiadanie dzieciom bajek na dobranoc to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na budowanie i wzmacnianie więzi z dziećmi, ale wcale nie jest to takie łatwe, kiedy dzieciom znudzą się już tradycyjne bajki. Córka autora codziennie chciała bajkę o czymś innym, codziennie jakieś nowe zwierzątko miało się pojawić w domu Helenki podczas śniadanka i prosić ją o pomoc. Do książki zostało wybrane tylko część bajek, które powstały. Autor pisze, że bajki miały być rozrywką dla jego dzieci i według niego spełniły swoje oczekiwania, bo dzieci świetnie się przy nich bawiły i żywo uczestniczyły w kreowaniu historii. 

Autor zabiera nas w podróż po zielonym lesie, gdzie Helenka razem ze swoimi przyjaciółmi kameleonem Guciem i Alicją poznają świat zwierząt. Książka uczy też wrażliwości i pokazuje jak łatwo rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie oddanych przyjaciół. 


Książka jest bardzo kolorowa z pięknymi rysunkami. Historie, opowiadania są lekkie, napisane w przystępny sposób. Poznajemy historie konia Hugo , któremu zepsuła się deskorolka, kaczek śwpiewaczek - Zuzi, Rózi i Fruzi, które chciały założyć chórek, pająka Aleksego, który interesował się krawiectwem i chciał udać się na kurs kroju i szycia, żeby potem założyć własną firmę krawiecką itd. Historii jest mnóstwo :) Są zabawne, ale tez uczą. dzieci poznają nowe słowa, mój syn ciągle zadawał pytanie, a dlaczego tak, a czemu, a po co ;)

Poniżej mistrz Ryszard Rak :)


Jak najbardziej książkę polecam :) Na pewno przypadnie do gustu dzieciom i rodzicom. Historie fajnie się czyta, zachęcają też do czytania i przeglądania kolorowe rysunki, których jest w tej książce mnóstwo. Cięższe i nowe słowa są pisane innym kolorem i wytłuszczone, zawsze autor stara się je w zrozumiały dla dziecka sposób wyjaśnić. Historie są zabawne, lekkie i z morałem. Trzeba przyznać, że Piotr Rubik ma super podejście do dzieci, bo moje dziecko książkę uwielbia. Najbardziej podoba mu się kameleon Gucio, który ciągle zmienia kolory :) 
 Autor: Piotr Rubik
Tytuł:
"Bajki z zielonego lasu"
Wydawnictwo:
Burda Książki
Okładka:
twarda

Stron: 183
Cena:
34,90 złZa książkę dziękuję:

http://www.burdaksiazki.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger