"Naturalna kuchnia" Małgorzata Puzio - recenzjaWitam :)) Pierwszy post to recenzja książki "Naturalna kuchnia" Małgorzaty Puzio. Jest ona autorką wielu książek kulinarnych ( ja słyszę o Niej pierwszy raz). Promotorka naturalnej, nieprzetworzonej żywności, gotuje w Tvp2 w "Pytaniu na śniadanie", oraz Tvp1 "Kawa i herbata". Prowadzi tez własny program kulinarny "Mazowieckie smaki i smaczki". Z zawodu jest aktorką ;)

W książce znajdziemy ponad 100 autorskich przepisów, oraz wiele porad, podpowiedzi jak w prosty sposób z dostępnych naturalnych produktów, niedrogo, przyrządzić smaczne potrawy dla rodziny, jak dobrać potrawy do pory roku i dnia. 

Książka podzielona jest na pięć części:
1. Wstawaj szkoda dnia (7-8 rano)
2. W samo południe (11-12 w południe)
3. Zupa czy słońce, czy deszcz (15-16 po południu)
4. Po szkole i po pracy (18-19 po południu)
5. Wieczorową porą ( 20-21 wieczorem)

Dodatkowo mamy dwie rubryki: "Szczypta wiedzy" i "Dobre rady"


Przepisy rzeczywiście są łatwe, dokładnie opisane. Mamy wyjaśnione krok po kroku, co robimy, przy każdym przepisie są podane dobre rady autorki ( wyjaśnia ona np. czym jest orkisz, jakie ma właściwości, komu się go zaleca, dlaczego dobrze jest namoczyć bakalie do ciasta drożdżowego, itd).


Składniki użyte do przygotowania potraw są łatwo dostępne, znajdziemy je w każdym sklepie. Jest to dużym plusem, bo czasem ciężko coś znaleźć lub kosztuje krocie. 


Książka jest ładnie wydana, ma bardzo ładne i zachęcające zdjęcia. Zawiera wiele ciekawostek , nowinek kulinarnych i praktycznych porad. Mnie niestety nie zachwyciła. Po pierwsze cena jest za wysoka, po drugie przepisy, które w niej znalazłam (oczywiście niektóre) już bardzo dobrze znam i to od dawna. Nie powiem, że nie znalazłam w niej nic co by mnie zainteresowało., bo znalazłam kilka pozycji, które będę chciała wykorzystać.  Autor: Małgorzata Puzio
Tytuł:
"Naturalna kuchnia"
Wydawnictwo:
Burda Książki
Okładka:
twarda

Stron: 207
Cena:
44,90 zł


Za książkę dziękuję :


http://www.burdaksiazki.pl/

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger