"Wołanie kukułki" Robert Galbright - recenzja


"Wołanie kukułki" to powieść kryminalna, napisana przez J.K. Rowling, która ukryła się pod pseudonimem Roberta Galbright. Autorkę zawsze kojarzyłam z książkami dla dzieci, młodzieży, a tu proszę kryminał i to bardzo ciekawy :)

Książkę bardzo fajnie się czyta, trzyma w napięciu, nie nudzi, jest dobrze napisana, miejscami zabawna i wciągająca. Bohaterowie i cała intryga są przedstawieni w interesujący sposób Bardzo fajna propozycja dla osób, które lubią czytać kryminały i nie tylko. Ja jakoś za kryminałami nie przepadałam, a teraz bardzo fajnie mi się je czyta (oczywiście pod warunkiem, że nie nudzą i są ciekawie napisane). ten naprawdę godny uwagi ;))

Powieść zaczyna się od śmierci znanej modelki Luli Landry. Wypada ona z balkonu swojego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, jednak brat ofiary myśli inaczej. Nie wierzy w to i dlatego właśnie zwraca się do Cormorana Strike'a (prywatnego detektywa) o pomoc. Strike jest byłym wojskowym, który służył w Afganistanie, właśnie rozstał się ze swoją partnerką i na dodatek jest strasznie zadłużony, jego agencji detektywistycznej nie wiedzie się dobrze. Przez agencję pracy tymczasowej zostaje do niego przysłana nowa sekretarka Robin, która przez chwilę ma mu pomagać. Pomaga mu ona również w prowadzeniu śledztwa. John Bristow (brat Luli) proponuje mu odpowiednią sumkę za rozwiązanie zagadkowej śmierci swojej siostry, która pozwoli mu na odbicie się od dna. Dlatego też Strike przyjmuje zlecenie i szybko zabiera się do pracy. Rozwiązanie śmierci Luli okazuje się wcale nie być łatwe. Im bardziej Strike zagłębia się w tą sprawę, tym większe niebezpieczeństwo mu grozi. Czy rzeczywiście było to samobójstwo, czy dobrze zaplanowane morderstwo ?? To musicie przeczytać już sami. Końcówka jest zaskakująca :))

 Autor: Robert Galbright (J.K Rowling)
Tytuł:
"Wołanie kukułki""
Wydawnictwo:
Dolnośląskie
Okładka:
twarda lub miękka
Cena:
39,90 złZa książkę dziękuję:

http://publicat.pl/

5 komentarzy:

 1. Dobry kryminał oprócz gotowania i ogródka to moja kolejna pasja :) Może bądzie już w bibliotece?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za pomysł na prezent;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam kryminały <3 tak fajnie trzymają w napięciu! Super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kusi mnie ta książka, ale muszę najpierw skończyć jej poprzednią "Trafny wybór". Dzięki za recenzję, na pewno się na kryminał skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger