Agrowypas - najlepsze miejsca na wakacje pod grusząW minionym tygodniu od Wydawnictwa G+J otrzymałam fajną książkę, a raczej przewodnik turystyczny spędzenia wolnego czasu na polskiej wsi. Wakacje przed nami to może komuś przyda się podpowiedź jak je można fajnie i rodzinnie spędzić. Autor – Dariusz Jędrzejewski –  udowadnia, że nie trzeba uciekać na drugi koniec świata, by naprawdę wypocząć i odkryć piękne zakątki naszych wsi i miasteczek. 

Książka jest podzielona na 4 rozdziały:
1. Morze, nasze morze
2. Pojezierza północnej Polski
3. Przez środek Polski
4. W góry miły bracie

Znajdziecie z niej opisy 35 wsi i miasteczek położonych we wszystkich regionach Polski, opisy wycieczek na 6 dni pobytu w każdej z miejscowości. Każdy proponowany dzień zawiera informacje jaka to może być wycieczka czy piesza, rowerowa lub samochodowa. Dokładne informacje o miejscowości do której się udajemy, o  tym jak i gdzie przebiega trasa, dokładny opis gdzie idziemy lub jedziemy i co dookoła nas otacza ( także na pewno się nie zgubimy), oraz ile kilometrów będziemy musieli pokonać :). W podręczniku autor zamieszcza także informacje o lokalnych organizatorach wypoczynku. Przedstawia szlaki : piesze, rowerowe, kajakowe i konne. Możemy wybrać wypoczynek daleko od szosy, na końcu drogi i w pobliżu miast. Dla każdego coś odpowiedniego :)

Agroturystyka staje się coraz popularniejsza wśród mieszkańców wielkich miast, którzy mają ochotę uciec od pośpiechu, stres, zgiełku i hałasu. To również doskonała propozycja dla każdego, niezależnie od płci, wieku i temperamentu. Ja osobiście czasem marzę o ciszy i spokoju. Często wybieramy właśnie tego rodzaju wypady. Można się wtedy zrelaksować, pooddychać świeżym powietrzem, dziecko może się wybiegać dowoli :) Dla mnie odpoczynek w miejscu gdzie są tłumy ludzi to nie odpoczynek, dlatego staram się żeby nocleg był w jakimś spokojnym miejscu :)

Książkę polecam jest to naprawdę bardzo ciekawy i dokładny przewodnik, dzięki któremu możemy łatwo zaplanować 6 dniowy wyjazd. Książka zawiera tez bardzo ładne zdjęcia najciekawszych miejsc, które dodatkowo są zachętą i podpowiedzią co wybrać :)


 Dane wydawnicze:
Autor: Dariusz Jędrzejewski
Tytuł: "Agrowypas - najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą"
Wydawnictwo: G+J
Cena: 41,90 zł
Format: 150x210 mm
Ilość stron: 320
Oprawa: miękkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger